• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

نگاهی به دستاوردهای ورزش دانشگاه پیام‌نور در ۴۰ سالگی انقلاب

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام‌نور با بیان اینکه این دانشگاه مولود انقلاب اسلامی است به تشریح ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و دستاوردهای این دانشگاه پرداخت.

عبدالمهدی نصیرزاده در گفتگو با خبرنگار حوزه ورزشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: دانشگاه پیام‌نور مولود انقلاب اسلامی ایران است و این دانشگاه نیز در راستای اهداف این انقلاب گام‌های زیادی را برداشته است.

وی با اشاره به نقش دانشگاه پیام‌نور به علمی‌سازی ورزش کشور عنوان کرد: در ۱۲۸ مرکز این دانشگاه رشته تربیت‌بدنی دایر شده است و در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته تربیت‌بدنی در کلیه گرایش‌ها دانشجو می‌پذیرد.

مدیرکل اداره تربیت‌بدنی دانشگاه پیام‌نور تصریح کرد: ۱۳۰ سالن ورزشی چند منظوره ورزشی در مراکز پیام نور سراسر کشور احداث شده و سرانه محیط ورزشی دانشگاه پیام‌نور ۷۷ سانتی‌متر مربع برای هر نفر است؛ سرانه محیط ورزشی این دانشگاه، در راستای عدالت آموزشی است و در استان‌های محروم همچون ایلام، سیستان و بلوچستان و یاسوج بیش از یک و نیم متر و کمترین سرانه ورزشی این دانشگاه مربوط به استان تهران است.

نصیرزاده ادامه داد: کسب قهرمانی تیم والیبال دانشگاه پیام‌نور در بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان برای اولین بار، کسب رتبه سوم تیم شطرنج این دانشگاه در چهاردهمین دوره قهرمانی شطرنج دانشجویان جهان، کسب قهرمانی تیم بسکتبال پسران دانشگاه پیام‌نور در دومین دوره مسابقات بسکتبال دانشگاه‌های آسیا همچنین کسب مقام نایب‌قهرمانی تیم بسکتبال پسران دانشگاه پیام‌نور در چهارمین دوره مسابقات بسکتبال دانشگاه‌های آسیا، سه مرتبه حضور در لیگ برتر جهانی بسکتبال مردان و کسب دو عنوان پنجمی جهان برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور، حضور بانوان دانشگاه پیام‌نور برای اولین بار در مسابقات به بسکتبال دانشگاه‌های آسیا و صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا تنها بخشی از فعالیت‌های دانشگاه پیام‌نور در حوزه ورزش دانشگاه است.

در سال گذشته چهار اعزام برون‌مرزی دانشجویان ورزشکار این دانشگاه را داشته‌ایم به‌طور مثال اعزام تیم بسکتبال به مسابقات مالزی که مقام دوم را به دست آوردند و حضور اولین بار دانشجویان ورزشکار رشته پاورلیفتینگ که موجب پیوستن به فیزو شد و توانستیم مقام سوم در چهارمین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان را برای اولین بار به دست بیاوریم.

نصیرزاده با اشاره مسابقات درون دانشگاهی و المپیاد ورزشی دانشگاه پیام‌نور، عنوان کرد: امسال المپیاد ورزشی دانشگاه پیام‌نور در منطقه اروند با حضور ۲ هزار دانشجوی پسر در ۱۴ رشته ورزشی برگزار شد. این مسابقات می‌توانست با حضور چهار هزار دانشجو برگزار شود، اما به علت محدودیت‌هایی، تعداد شرکت‌کنندگان در این مسابقات را کنترل کرده‌ایم.