• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

فهرست ورزشکارانی که در سال ۲۰۱۵ میلادی مرتکب به تخلف دوپینگ شده اند

هشدار!

رامین طباطبایی قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) فهرست ورزشکارانی که در سال ۲۰۱۵ میلادی مرتکب به تخلف دوپینگ شده اند را اعلام کرد

دکتر رامین طباطبایی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نام هشت ورزشکار از ۶ فدراسیون  که در سال گذشته میلادی از داروهای غیر مجاز استفاده کرده بودند و تمامی مراحل دادرسی آنها طی و حکم قطعی انها نیز صادر شده  بود اعلام کرد.

براساس گزارش قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) ، حسن شاهینی از فدراسیون بوکس به خاطر استفاده از ماده ممنوعه متاندینون به مدت ۴ سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد

از فدراسیون هندبال نیز ، رضا قاسمیان به خاطر استفاده از استانوزولول به مدت ۴ سال ، رحمان شرفی به دلیل مصرف کلنبوترول به مدت ۴ سال و وحید اینانلویی به خاطر استفاده از داروی کلومیفن و تاموکسیفن به مدت ۲ سال با حکم دادرسی امکان حضور در میادین ورزشی را از دست دادند .

سخنگوی نادو ادامه داد :  صمد قبادی الوار از فدراسیون فوتبال  به مدت ۲ سال به خاطر استفاده از متادون و سپهر ساعتچی از فدراسیون قایقرانی به خاطر استفاده از کلومیفن به مدت ۴ سال از شرکت در هر مسابقه ی ورزشی محروم شد .

 سینا محمدی از فدراسیون دوومیدانی و امیر گلریز از فدراسیون والیبال هر دو به خاطر مصرف استانوزولول هریک به مدت ۴ سال امکان حضور در میادین ورزشی را از دست دادند .

قائم مقام  ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران درباره فعالیت این ستاد در سال ۲۰۱۵ و حجم نمونه ها گفت : در سال میلادی گذشته ۱۱۲۷ نمونه گرفته شده که ۳۶ مورد ان مثبت بود در ضمن نادوی ایران در این مدت ۲۹۵ ماموریت داشته که ۱۴۴ مورد ان در شهرستانها بوده است .