• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور خبر داد

به گزارش خبرگزاری فارساز زنجان، عبد المهدی نصیر زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تربیت دانشگاه پیام نور در راستای افزایش فعالیت‌های ورزشی این دانشگاه اقدامات متعددی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به وجود ۳۲۰  سوله ورزشی استاندارد در دانشگاه پیام نور بیان کرد: این دانشگاه از نظر سرانه ورزشی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: حتی در زمانی که کاهش بودجه در بخش ورزشی بوده تلاش کرده‌ایم که از بخش‌های دیگر بودجه مربوط را تأمین کنیم.

وی سرانه ورزشی دانشگاه پیام نور را سه‌دهم متر مربع اعلام کرد و گفت: این میزان در مقایسه با میانگین سرانه ورزشی در کشور مطلوب است.

نصیر زاده با اشاره به برگزاری المپیادهای ورزشی با حضور چندین هزار دانشجو از سراسر کشور  اضافه کرد: خوشبختانه با تعاملاتی که رئیس دانشگاه پیام نور در عرصه ورزشی دارد، از همین رو وضعیت دانشگاه در بخش ورزش مطلوب و در حد قابل‌قبول است.

وی در ادامه با اشاره به استعداد سنجی صورت گرفته در دانشگاه پیام نور در بخش ورزشی اضافه کرد: در برخی از اوقات خود استعدادها به سمت ما می‌آیند.

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: به علت اینکه دانشگاه پیام نور دانشگاهی نیمه‌حضوری است بسیاری از قهرمانان ورزشی دانشگاه پیام نور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، اما با این وجود سرانه ورزشی دانشگاه مطلوب است.

این مسئول بابیان اینکه اغلب دانشجویان پیام نور از افرادی هستند که از نظر وضعیت مالی در سطح پایینی قرار دارند، گفت: اما با این وجود نسبت به ارتقا و افزایش سطح امکانات در بخش ورزشی اقدام شده است.

وی دانشجویان پیام نور تهران کمترین سرانه ورزشی را در بین دانشجویان پیام نور کشور دارند، بیان کرد: این دانشگاه دارای ۱۱۰ هزار دانشجو است، اما کمترین سرانه را دارد.

مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در ورزش یک هزینه نبوده بلکه فرصتی برای سرمایه‌گذاری برای آینده است، تصریح کرد: بر اساس این سرمایه‌گذاری طی روزهای گذشته شش ورزشکار فوتسالیست زن که از دانشجویان دانشگاه پیام نور کشور بودند، موفق به کسب مقام قهرمانی آسیا شدند.

وی با اظهار تأسف از اینکه در همه دانشگاه‌ها نگاه و اهمیت نسبت به درس تربیت‌بدنی به چشم فعالیت فرهنگی دیده نمی‌شود، گفت: متأسفانه مسئولان دانشگاه‌ها ورزش را جزو اولویت‌های پایین می‌شمارند که باید در این زمینه نگاه تغییر کند.

این مسئول ادامه داد: تربیت‌بدنی یک صنعت است و سرمایه‌گذاری در آن موجب موفقیت آن‌ها در آینده خواهد شد.