• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

اگر پوست زیبا می خواهید، از این ها بخورید

اگر پوست زیبا می خواهید، از این ها بخورید

ماهی های چرب
ماهی های چرب مانند سالمون، الباکور، ماکرل، شاه ماهی، قزل آلای رنگین کمانی، قزل آلای خاکستری و ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند، مخصوصاً دوکوزاهگزاانوییک اسید (DHA) که یک ضدالتهاب است.

گردو
هرچند تمام مغزها و دانه ها حاوی چربی های سالم هستند اما گردو تنها مغزی است که حاوی اسید چرب امگا ۳ آلفالینولنیک می باشد بنابراین بسیار ارزشمند است.

روغن زیتون
بله، زیتون قدرتمند! این میوه شگفت انگیز کوچک خواص بی شماری در خود نهفته دارد. فواید روغن زیتون برای سلامتی و پوست را به میزان بالای چربی های غیراشباع ربط می دهند.

تخمه ها
تخمه ها منبع عالی از ویتامین E هستند که برای رشد سلول های جدید پوست و نرم و لطیف نگه داشتن آن ضروری است.

مرکبات، فلفل دلمه ای، بروکلی، توت فرنگی و کیوی
ویژگی مشترک این خوراکی ها چیست؟ بازهم مطالعات نشان داده افرادی که غذاهای سرشار از ویتامین ث مصرف می کنند، چین و چروک کمتری داشته، پوستشان قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد و از رطوبت خوبی برخوردار است.

گوجه فرنگی
لیکوپن موجود در گوجه فرنگی، از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند. می توانید از گوجه فرنگی پخته شده مانند سس گوجه فرنگی، تارت گوجه فرنگی یا کنسرو گوجه فرنگی استفاده کنید زیرا این انواع حاوی لیکوپن بیشتری نسبت به گوجه فرنگی های تازه هستند.

چای سبز
چای سبز حاوی کاتچین است، مخصوصاً EGCG(نوعی کاتچین)، که گردش خون و جریان اکسیژن را افزایش می دهد و در نتیجه پوست، نرم تر و منعطف تر می شود.