• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

فرزندان بنا دوباره آقای جهان شدند

فرزندان بنا دوباره آقای جهان شدند/غرش شیران ایرانی در شیراز

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با شکست روسیه بعد از یک سال وقفه دوباره قهرمان جام جهانی شد.
به گزارش کاپ، فینال مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی امروز از ساعت ۱۷:۱۵ بین دو تیم ایران و روسیه برگزار شد و در نهایت شاگردان محمد بنا با به نمایش گذاشتن کشتی های قدرتمندانه پیش از برگزاری تمام مسابقات اوزان ها، قهرمان جام جهانی شدند.
به ترتیب سامان عبدولی، امید نوروزی، افشین بیابانگرد، سعید عبدولی و رامین طاهری در وزن های ۵۹ ، ۶۶، ۷۱ و ۷۵ و ۸۰ کیلوگرم حریفان خود را از پیش رو برداشتند و پیش از برگزاری سه کشتی باقیمانده قهرمانی ایران در این مسابقات را قطعی کردند. این اتفاق در حالی رخ داد که تیم ملی ایران سال گذشته به مقام سوم رسیده بود و روس ها بعد از آذربایجان عنوان دومی را کسب کرده بودند. اما با بازگشت محمد بنا دوباره کشتی فرنگی ایران توانست بر بام جهان بایستند و در شیراز جام را بالای سر ببرد.
وزن ۵۹ کیلوگرم: سامان عبدولی ۲-۱ سرگی امیلین
مسابقه دو تیم با دیدار سامان عبدولی و سرگی امیلین آغاز شد. دیداری که بسیار نزدیک و هیجانی دنبال شد و در نهایت، سامان عبدولی با نتیجه ۲-۱ حریف سرسخت خود را شکست داد. هر سه امتیاز این مسابقه به خاطر خطای کم کاری کشتی گیران داده شد.
وزن ۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی ۷-۲ کابولویف
کشتی دوم بین امید نوروزی و کابولویف برگزار شد. نوروزی در شهر خودش با حمایت فوق العاده هواداران کشتی را هجومی آغاز کرد و قبل از فرا رسیدن زمان استراحت، با یک بارانداز هوشمندانه ۲-۰ پیش افتاد. در وقت دوم، کشتی گیر روس یک امتیاز اخطار هم به نوروزی هدیه داد تا فاصله بیشتر شود. اوج شاهکار امید نوروزی در دقیقه ۴ رخ داد. جایی که او توانست با یک سالتو بارانداز استادانه نتیجه را ۷-۰ کند. در ادامه نوروزی به خاطر هل دادن، دو امتیاز از دست داد ولی در نهایت با نتیجه ۷-۲ برد و ایران ۲-۰ پیش افتاد.
وزن ۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد۳ -۲ عبوزید ماتسیوکوو
جدال سخت و نفس گیر بیابانگرد و حریف روسش تا دقیقه ۲:۳۰ امتیازی در بر نداشت تا اینکه ماتسیوکوو با یک بارانداز از جلو، ۲-۰ پیش افتاد. با آغاز وقت دوم، بیابانگرد با استفاده از کمر گیری پای حریفش را از تشک خارج کرد و فاصله را به حداقل رساند. چند ثانیه بعد به دلیل کم کاری کشتی گیر روس نتیجه ۲-۲ شد. چند لحظه بعد دوباره پای تشک روس از تشک خارج شد و بیابانگرد بازی را ۳-۲ جلو افتاد. حریف روس کاملا خسته شده بود. بازی با همین نتیجه تمام شد و ایران ۳-۰ پیش افتاد.
وزن ۷۵ کیلوگرم: حریف سعید عبدولی به دلیل مصدومیت حاضر نشد
حریف روس حاضر به انجام مسابقه نشد و عبدولی بدون انجام کشتی ایران را ۴-۰ پیش انداخت.
وزن ۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری۶ –۴ آباچاریف
کشتی سخت و پرحاشیه رامین طاهری و آباچاریف در حالی که ۳-۰ به سود حریف روس ادامه پیدا می کرد با طوفان ۶ امتیازی طاهری همراه شد و در نهایت ایران ۶-۴ آباچاریف را شکست دادند و با ۵-۰ شدن مسابقه، قهرمانی ایران قطعی شد.
در حال تکمیل شدن……