• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

قهرمان دومین دوره قویترین مردان جام دفاع مقدس

علی شکری قهرمان دومین دوره قویترین مردان جام دفاع مقدس شد
دومین دوره مسابقات چند جانبه قویترین مردان دسته وزنی -۱۰۵ کیلوگرم تحت عنوان جام دفاع مقدس روز جمعه دوم مهر ماه با معرفی نفرات برتر در سنندج به کار خود پایان داد.
به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به نقل از روابط عمومی هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان، این مسابقات به مدت یک روز با حضور ۱۵ ورزشکار از استان های کردستان، همدان، کرمانشاه، قزوین و آذربایجان غربی در دو مرحله مقدماتی و فینال و با انجام پنج آیتم مختلف در فضای باز مجموعه ورزشی تختی سنندج انجام گرفت.
مرحله مقدماتی با اجرای ۲ آیتم اسکات تعادلی ۳۴۰ کیلو و غلتاندن لاستیک ۳۲۰ کیلو انجام گرفت و ۸ نفر برتر به مرحله فینال این مسابقات راه یافتند.
در مرحله فینال ورزشکاران شرکت کننده با اجرای ۳ آیتم حمل شاسی ۳۲۰ کیلوگرمی،گذاشتن گوی های سنگی به اوزان (۱۰۰، ۱۴۰ و ۱۶۰) روی سکو و انجام آیتم ۳ گانه (حمل گوی ۱۰۰ کیلوی به متراژ ۵ متر و گذاشتن آن روی سکو و یک بار غلتاندن لاستیک و زدن کنده ۱۱۵ کیلو به صورت صحیح) به کار خود خاتمه دادند.
در پایان این رقابت ها علی شکری با مجموع ۳۲ امتیاز از استان قزوین عنوان نخست این دوره از مسابقات را بدست آورد و بر سکوی اول ایستاد.

والی فلاحی با ۲۸ امتیاز از کردستان در جایگاه دوم این رقابت ها قرار گرفت و نصیر عزیزی با ۲۴ امتیاز از کرمانشاه و عیسی شیرازی با ۱۸ امتیاز از قزوین به ترتیب عناوین سوم و چهارم را از آن خود کردند.

در نتیجه تیمی، تیم استان کردستان با ۷۰ امتیاز بر سکوی نخست قرار گرفت، قزوین با ۵۹ امتیاز دوم شد، کرمانشاه با کسب ۲۸ امتیاز جایگاه سوم را بدست آورد و لوح مرد اخلاق این رقابت ها به محمد رضایی از استان کردستان به خاطر رفتار جوانمردانه در صحنه مسابقات اهدا شد.
داوری این رقابت ها را آقایان سیاوش برفان از همدان و داریوش محمدی از کردستان بر عهده داشتند.
دومین دوره مسابقات چند جانبه قویترین مردان(جام دفاع مقدس) که با هدف ترویج فرهنگ پهلوانی و ایثار در ورزشهای قدرتی برگزار شد به همت هیات بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان و تنی چند از ادارات استان کردستان و با مجوز فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت که امید است با توجه به استعدادهای ناب جوانان استان شاهد نگاه ویژه مسولان و حمایت بیشتر از سوی آنان باشیم.