• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

دانشجویان ایران با ۸ مدال قهرما ن جهان شدند

دوازدهمین دوره رقابتهای کشتی دانشجویان جهان- ترکیه
دو طلا و دو برنز در روز دوم/ دانشجویان ایران با ۸ مدال قهرمان جهان شدند

دومین روز از رقابتهای کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در ترکیه در حالی با کسب دو مدال طلا و دو برنز برای آزادکاران دانشجو به پایان رسید که تیم کشتی آزاد دانشجویان ایران با هشت مدال قهرمان جهان شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، در دومین روز از دوازدهمین دوره رقابتهای کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در کروم ترکیه نمایندگان ایران در چهار وزن آخر کشتی آزاد به روی تشک رفتند که نتیجه تلاش نمایندگان کشورمان دو مدال طلا و دو برنز بود. تیم کشتی آزاد دانشجویان ایران به این ترتیب با کسب ۸ مدال شامل ۵ طلا و سه برنز در مجموع مدالها و امتیازات عنوان نخست جهان را کسب کرد. روسیه و ترکیه نیز در مجموع در رده دوم و سوم ایستادند.

امروز در این رقابتها و در وزن ۶۱ کیلوگرم مهران نصیری در دور اول با نتیجه ۷ بر ۶ از سد رجب توپال از ترکیه گذشت اما در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل تیمور آیتکولوف از قزاقستان شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی با شکست حریف قزاق خود دومین مدال برنز کاروان ایران را کسب کرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حامد رشیدی در مبارزه نخست مقابل استفان کاپلر از آلمان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد وی در دور بعد آندری کارپاچ از بلاروس را با نتیجه ۸ بر ۷ شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل آزات ساکایف از قزاقستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. رشیدی نیز با برتری برابر ساکایف صاحب نشان برنز شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم محمد جواد ابراهیمی در دور اول جردن استین از کانادا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و در دور بعد نیز حریف خود از قزاقستان را ۶ بر یک شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز از سد آلبرت ایکایف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار میهایلی ناگی از مجارستان بود که توانست با نتیجه ۸ بر ۲ به پیروزی رسیده و ایران را صاحب چهارمین مدال طلای خود کرد.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم سیدرضا موسوی پس از استراحت در دور اول در دور و در مرحله نیمه نهایی مقابل دانیلو کارتاوی از اوکراین به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد .موسوی در یک دیدار سخت برابر نماینده میزبان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و مدال طلا گرفت. این پنجمین طلای ایران در بخش کشتی آزاد دانشجویان جهان بود.

دیروز و در رقابت های روز نخست نیز یونس سرمستی، رضا افضلی و امیر محمدی در اوزان ۵۷، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و میثم حیدری وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

قهرمانان بامداد جمعه به تهران می‌آیند

تیم‌ کشتی آزاد دانشجویان کشورمان بعد از کسب ۸ مدال ارزشمند (۵ طلا و ۳ برنز ) از دوازدهمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی دانشجویان جهان ساعت ۰:۳۰ دقیقه بامداد روز جمعه ۷ آبان‌ماه وارد فرودگاه امام خمینی(ره) می‌شوند.
دوازدهمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی دانشجویان جهان با حضور نمایندگان ۲۵ کشور جهان از چهارم تا نهم آبان‌ماه در کروم ترکیه برگزار میشود. تیم کشتی فرنگی ایران هم امروز وارد ترکیه شده و مسابقات خود را از روز شنبه هشتم آبان ماه آغاز می کند.