• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

دومین دوره لیگ جهانی بسکتبال دانشجویان

دومین دوره لیگ جهانی بسکتبال دانشجویان- چین/
برگزاری قرعه کشی رقابتها با ۱۶ تیم/ قرعه سخت ایرانی ها در مصاف با صربستان، آفریقا و آمریکا

قرعه کشی دومین دوره رقابتهای لیگ جهانی بسکتبال ۳*۳ دانشجویان در حالی انجام شد که تیم دانشگاه پیام نور نماینده ایران در یک قرعه بسیار سخت با تیم های صربستان، آفریقای جنوبی و آمریکا هم گروه شده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی ، دومین دوره رقابتهای لیگ جهانی بسکتبال ۳ * ۳ دانشجویان با حضور ۱۶ تیم از امروز به میزبانی کشور چین آغاز می شود. مراسم قرعه کشی این رقابتها روز گذشته در محل این مسابقات برگزار شد که تیم ایران در گروه دوم در حالی با تیم های صربستان(کراگو جواک – قهرمان اروپا)، آفریقای جنوبی (ژوهانسبورگ) و آمریکا (ایندیانا) قرار گرفت که حاضرین در این دیدارها از این گروه به عنوان گروه مرگ نام بردند.
تیم های حاضر در این مسابقات در چهار گروه در دور مقدماتی قرعه کشی شدند که در پایان این مرحله دو تیم از هر گروه به دور بعد راه خواهند یافت.
گروه بندی این رقابتها به این شرح است:
گروه A:
۱- فرانسه ۲- ماکاءو ۳- اوگاندا ۴- چین تایپه
گروه B:
١- صربستان ٢- جمهوری اسلامی ایران ٣- افریقای جنوبی ۴- ایالات متحده امریکا
گروه C:
١- سویس ٢- نیوزلند ٣- استرالیا ۴- کرواسی
گروه D :
۱- آرژانتین ٢- چین (A) ٣- چین (B) ۴- کانادا
این مسابقات از امروز جمعه در شهر ژیان چین آغاز خواهد شد.
در این رقابتها تیم های برتر هر قاره مجوز حضور داشتند که تیم بسکتبال دانشگاه پیام نور ایران که به عنوان نماینده کشورمان تیرماه سال جاری در رقابتهای قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی دست یافته بود به عنوان نماینده ایران و قهرمان آسیا در این دیدارها حاضر است.
تیم بسکتبال دانشجویان ایران در اولین دیدارخود در چارچوب دور مقدماتی عصر امروز به مصاف تیم آفریقای جنوبی خواهد رفت. تیم ایراندر دومین دیدار جمعه شب نیز به مصاف تیم آمریکا خواهد رفت. نماینده کشورمان در مسابقات قهرمانی بسکتبال ۳*۳ دانشجویان جهان درآخرین مسابقه خود در دور مقدماتی روز شنبه با صربستان رقابت خواهد کرد.
دومین دوره لیگ جهانی بسکتبال ۳*۳ دانشجویان ۳۰ مهر الی ۳ آبان به میزبانی شهر ژیامن کشور چین برگزار می گردد.