• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

کشتی قهرمانی دانشجویان جهان – ترکیه

علیرضا مرادی:
کشتی قهرمانی دانشجویان جهان – ترکیه
روز طلایی کشتی گیران دانشجو در ترکیه / سه طلا و یک برنز در اولین روز رقابتها از آن ایران شد

اولین روز از دوازدهمین دوره رقابتهای کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در حالی با شروع طوفانی کاروان دانشجویان کشورمان به اتمام رسید که کشتی گیران آزاد ایران موفق به کسب ۳ نشان طلا و یک برنز شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، امروز سه شنبه چهارم آبان ماه و در اولین روز از رقابتهای کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در کروم ترکیه ، نمایندگان ایران در چهار وزن در بخش کشتی آزاد به روی تشک رفتند که حاصل تلاش نمایندگان ایران در این روز کسب ۳ مدال طلا و یک برنز بود.
در این روز از بین چهار نماینده ایران سه نفر با برتری برابر رقبای خود به فینال مسابقات راه یافتند و یک کشتی گیر دیگر ایران در دیدار رده بندی رقابت کرد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم یونس سرمستی به ترتیب نمایندگانی از کشورهای کاناد، روسیه و قزاقستان را برد و به فینال مسابقات رسید. سرمرستی برای کسب نشان طلا در فینال با احمت پکر؛ قهرمان جوانان جهان از ترکیه روبرو شد و با ضربه فنی این کشتی گیر اولین مدال طلای کاروان دانشجویان را کسب کرد.

رضا افضلی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز در گروه خود با ورزشکارانی از کشورهای قزاقستان ، فنلاند و ترکیه روبرو شد و با شکست هر سه نفر و راهیابی به رسید. رضا افضلی در فینال این بازیها با امیل برنارسزیک از لهستان مسابقه داد و توانستب با ضربه فنی کشتی گیر اروپا به مدال طلا دست یابد.

امیر محمدی دیگر نماینده ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم ابتدا نماینده بلاروس را شکست داد. در دور دوم نماینده مولداوی را ضربه فنی کرد. محمدی با کسب این پیروزی به فینال مسابقات کشتی دانشجویان جهان راه یافت. کشتی گیر شایسته ایران در فینال با گورام چرتکویف روسیه روبرو شد و با شکست این حریف سومین نشان طلای ایران را در اولین روز رقابتها بر گردن آویخت.

میثم حیدری کشتی گیر آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در اولین مبارزه خود نماینده مجارستان را شکست داد اما در دیدار دوم به کشتی گیری از قزاقستان باخت تا برای کسب نشان برنز مسابقه خود را در جدول رقابتها ادامه دهد. حیدری نیز در دیدار رده بندی با سرگلی بابسزکی از مجارستان روبرو شد و با نتیجه ۱۰ بر صفر رقیب خود را ضربه فنی کرد و نشان برنز را از آن خود کرد.
دوازدهمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی دانشجویان جهان از چهارم تا نهم آبان ماه در کروم ترکیه پیگیری می شود.