• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

به گزارش فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو دانشجویان پسر و دختر به منظور شناخت نفرات برتر برای شرکت در بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان با همکاری فدراسیون ووشو ۲۳ لغایت ۲۶ آذر ماه در دوبخش تالو و ساندا در آکادمی ووشو برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش مسابقات ساندا آقایان در ۴ وزن ۵۲- ، ۶۰- ، ۷۰- و ۸۰- کیلوگرم و مسابقات ساندا دختران در ۲ وزن ۵۲- و ۶۰- کیلوگرم برگزار می شود و مسابقات اجرای فرم تالو دختران در ۴ فرم ۱- چانگ چوان ۲- مجموع جین شو و چیانگ شو ۳- مجموع نان چوان و نن دائو ۴- مجموع تای چی چوان و تای چی جین و اجرای فرم تالو پسران در ۴ فرم ۱- چانگ چوان ۲- مجموع دائو شوو گوئن شو ۳- مجموع نان چوان و نن گوئن ۴- مجموع تای چی چوان و تای چی جین برگزار میشود.

همچنین رقابت های بخش تالو در کلیه فرم ها با قوانین مدرن و دارای سختی حرکات انجام می شود. سختی حرکات در فرم های با سلاح و بدون سلاح دارای ۲ نمره است که ۴/۱ آن مربوط به حرکات سخت اصلی و ۶/۰ آن مربوط به پیوستگی همان حرکت می باشد. این تکنیک ها توسط ورزشکاران در برگ مخصوص سختی حرکات اعلام گردد.

اجرای فرم ورزشکاران در فرم های تای چی چوان و تای چی جین باید همراه موزیک باشد، در غیر این صورت ۲/۰ امتیاز کسر خواهد شد.

و داشتن پوشش (کلاه، لثه، هوگو، کاپ و دستکش) در بخش ساندا الزامی و بر عهده شرکت کنندگان می باشد. شرکت کنندگان می بایست لباس استاندارد ساندا شامل شورت و رکابی قرمز و مشکی همراه داشته باشند در غیر این صورت حق شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.
همچنین بر اساس شرایط قوانین و مقررات (FISU) فدراسیون جهانی دانشجویان متولدین ۱۱/۱۰/۱۳۶۷ به بعد حق شرکت در مسابقات را دارند، دانشجویان شرکت کننده باید معرفی نامه از دانشگاه محل تحصیل، معرفی نامه از هیئت استان، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، یک قطعه عکس ۴×۳، گواهی سلامت (حداقل سه روز قبل از مسابقه)، کارت هوشمند معتبر در سال ۱۳۹۵،‌ کارت بیمه ورزشی سال ۱۳۹۵ که از صدور آن ۷۲ ساعت گذشته باشد، تکمیل فرم تعهد نامه را به همراه داشته باشند.

این رقابت‌ها در بخش پسران روزهای ۲۳ و ۲۴ آذر برگزار و ثبت نام، وزن کشی و قرعه کشی از ساعت ۱۳ الی ۱۶ روز ۲۲ /۹/۹۵ انجام خواهد شد.

در بخش دختران ثبت نام و وزن کشی روز ۲۴/۹/۹۵ و مسابقات ۲۵ و ۲۶ آذر برگزار خواهد شد.

گفتنی است بیست و نهمین دوره یونیورسیاد تابستانی دانشجویان جهان ۲۷ مرداد لغایت ۹ شهریور ماه سال آینده در شهر تایپه کشور تایوان برگزار می‌شود.

منبع: فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی