• پهلوان امين مردم و جامعه است؛ پهلوان و جوانمرد، دشمن ظالم و ياور مظلوم است.

دکتر عبدالمهدی نصیرزاده – Dr Abdolmahdi Nasirzadeh

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام

ساری میزبان المپیاد دانشجویان دختر سراسر کشور

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور با علام اینکه نخستین المپیاد ورزش، نشاط و تندرستی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور کشور در ساری برگزار می شود گفت: متأسفانه در برنامه پنجم و ششم توسعه اجازه هزینه کرد در ورزش به دانشگاه های دولتی داده نشده است.
به گزارش ایسنا مازندران، عبدالمهدی نصیرزاده در جمع خبرنگاران در ساری از برگزاری نخستین جشنواره ورزش، نشاط و تندرستی ویژه مسابقات قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور سراسر کشور خبرداد.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه نخستین المپیاد ورزش، نشاط و تندرستی دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور کشور از تاریخ ۲۴ تا ۳۰بهمن ماه سال جاری برگزار می شود، افزود: این المپیاد با حضور بیش از هزار ورزشکار در ۷ رشته فوتسال، والیبال، تکواندو، کاراته، ووشو، شنا و بسکتبال ۳ نفره برگزار می شود.
وی محل افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر را در سالن سید رسول حسینی ساری عنوان کرد و گفت: آئین افتتاحیه با حضور دو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و رئیس دانشگاه پیام نور کشور برگزار می شود.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه مازندران تجربه خوبی در برگزاری المپیادهای مختلف دارد، گفت: به دلیل داشتن نیروی کارآمد، علاقه مندی مردم استان به ورزش، حمایت مسئولان محلی و زیرساخت های مناسب برگزاری المپیاد را به مازندران سپردیم.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد تیم های شرکت کننده در مسابقات دانشجویان جهان از دانشگاه پیام نور هستند، افزود: خدابنده لو که برای نخستین بار مدال طلای دانشجویان جهان را به دست آورد و هم چنین چند تن از اعضای تیم ملی فوتسال از دانشگاه پیام نور هستند.هیچ دانشگاهی مانند پیام نور به ورزش توجه ندارد، پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور و حتی در جهان اسلام است.
نصیرزاده با بیان اینکه قرار است ورزشکاران رشته بسکتبال ۳ نفره در مسابقات آسیایی تایلند سال آینده شرکت کنند، گفت :به همین دلیل مسابقات المپیاد ورزشی برای کسب آمادگی آنان لازم است.مسابقات دانشجویان جهان هر ۲ سال یک بار برگزار می شود و قرار است تیم ملی ایران در رشته ووشو و تکواندو تیم داری کند، برای همین این المپیاد به نوعی مسابقات انتخابی برای حضور ورزشکاران به شمار می آید.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه هیچ موضوعی مهم تر از ورزش نیست، اضافه کرد: عقیده داریم ورزش هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید.
نصیرزاده با اشاره به اینکه آمار دقیقی از ورزشکاران سازمان یافته در دانشگاه پیام نور نداریم، گفت: در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار دانشجو در ۱۲۰مرکز تحصیل می کنند.بیش از ۱۳۰سوله ورزشی در دانشگاه های پیام نور کشور فعال است و نیز در دهه فجر سال جاری ۱۲سوله ورزشی افتتاح می شود که دارای امکانات مناسبی هستند.
این مسئول با اشاره به اینکه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی هر ساله رتبه بندی انجام می دهد، گفت: این فدراسیون در سال جاری ۶ اعزام برون مرزی داشت که سهم ۵۰ درصدی مربوط به دانشگاه پیام نور بود.
نصیرزاده با بیان موفقیت دانشگاه پیام نور در رشته های شطرنج و بسکتبال، افزود: در حال حاضر دانشجویان ورزشکار پیام نور در رشته های کشتی آزاد، فرنگی، کاراته و کبدی در لیگ حضور دارند. دانشگاه پیام نور کشور براساس ظرفیت دانشجویان هر استان و علاقه مندی آنان توصیه به شرکت در رشته های ورزشی مسابقات لیگ می کند.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور بیان کرد: متأسفانه در برنامه پنجم و ششم توسعه اجازه هزینه کرد در ورزش به دانشگاه های دولتی داده نشده است و به همین دلیل تنها پاداش به دانشجویان برگزیده تعلق می گیرد.تمامی هزینه های تیم هایی که به نام دانشگاه پیام نور در المپیاد شرکت می کنند برعهده ستاد مرکزی این دانشگاه است.